• PL
  • EN
  • CZ
Wieża Babel

Tytuł: Wieża Babel

Data: 1958-01-28

Miejsce: Waterloo, Iowa, USA

Długość: 92 min

Pobierz

Audio PDF

Pobierz

Audio PDF

Pomniejsz/ powiększ tekst:
A-
A+
  • Wybierz szybkość auto przewijania:
  • Powoli
  • Średnio
  • Szybko
  • Zatrzymaj

Wieża Babel

1
Och, Boże, niechbyśmy mieli społeczność tego wieczoru wokół pisanego Słowa. Niech Duch Święty zainspiruje wszystko, co zostanie uczynione lub powiedziane dla chwały Bożej. Prosimy o to w imieniu Jezusa. Amen. Możecie usiąść.
2
Oni mnie trochę zaskoczyli. Spoglądałem tutaj na niewielkiego brata, który pochodzi z tego potężnego stanu Arkansas. Tak czy owak, co tutaj robisz w tym chłodnym kraju? Cha, cha, cha. Było to jedno z pierwszych miejsc, dokąd się udałem, po tym, kiedy opuściłem St. Louis, gdzie byliśmy w Keil Auditorium. Udaliśmy się do Arkansas i nigdy nie zapomnę tych ludzi - jak oni przybyli. Gazeta w Jonesboro stwierdziła, że było tam 28 tysięcy ludzi. Sądzę, że ludność w tym mieście wynosi około 8 albo 10 tysięcy ludzi.
3
W obrębie 30 (48,3 km) mil wokół miasta nie było nic wolnego, nawet wszystkie domy na wioskach zostały zajęte. Wzniesiono namioty i inne rzeczy, w których ludzie mieszkali, w starych ciężarówkach ... Padało ... Gdy padało, ludzie trzymali małe kawałki płótna i gazet nad swoimi chorymi, oczekując tylko, aby się za nimi modlono. Nie sprawiało im to różnicy czy dostaną się w tym, czy następnym tygodniu. Kiedykolwiek by to było, było to dla nich w porządku.
Pamiętam, że w Korning ... Mieszkasz blisko tego miejsca, czy tak? Widziałem tam coś, co sądzę, że może Dwight Moody lub Sankey albo ktoś z tamtych widział w swoim dniu. Byłem na uboczu, na pustyni. Czułem pewne pociągnięcie i byłem tam sam, modląc się przed zgromadzeniem. Widziałem ludzi idących tymi zakurzonymi drogami, schodzących się tego popołudnia na zgromadzenie. Zwróciłem uwagę na młode dziewczyny, piękne młode dziewczyny, które nie miały więcej niż szesnaście, osiemnaście lat, które niosły swoje buty i pończochy pod pachą. Zanim one tam weszły, siadały, strzepywały kurz ze swoich stóp i wkładały swoje pończochy i buty. One miały tylko jedną parę i ona musiała przetrwać. Oni jednak naprawdę miłowali Pana.
Miały tam miejsce jedne z największych cudów, jakie kiedykolwiek stały się w Ameryce. Chciałbym powrócić do Arkansas jednego z tych dni, mieć tam naprawdę staromodną społeczność wokół Słowa z Bożym ludem.
4
Otóż, jesteśmy trochę wcześniej tego wieczoru, a więc przeczytajmy, jak to zwykle czynimy, coś z wiecznego Bożego Słowa. Chcielibyśmy czytać tego wieczoru z I Księgi Mojżeszowej. Chcę, abyście słuchali, kiedy będziemy czytać z 11. rozdziału, 5. wiersza.
Wtedy zstąpił Pan, aby zobaczyć miasto i wieżę, które budowali ludzie. I rzekł Pan: Oto jeden lud ...
Chciałbym przemawiać tego wieczoru na temat Zgodność jedności.
5
Zwróćmy się wprost do Słowa, abyśmy przyjęli napomnienie. Jest to bardzo zdumiewające, kiedy pomyślimy o tych ludziach, których oni tutaj oglądali, że oni byli jedno. Wiecie, że to jest Boży plan. Bóg chce, aby ludzie byli jedno. Jest to dziwne, lecz diabeł próbuje powołać do istnienia swój plan i spowodować, że ludzie będą jedno, ale w oparciu o jego plan.
Otóż, Bóg ma plan i diabeł ma plan. Diabeł próbuje doprowadzić wszystkich ludzi do zgodności z jego planem, podczas gdy Bóg próbuje przyprowadzić ludzi, by byli jedno z Jego planem. Tak więc istnieją dwa wielkie duchy na tym świecie. Jednym z nich jest diabeł, a tym innym jest Bóg.
6
Diabeł ma posłańców i Bóg posiada posłańców. Mamy wolność wyboru, komu się wydamy i to będzie ten, kogo sługę będziemy. Zwróćcie jednak uwagę na to, o czym głosiłem ubiegłej niedzieli, na pragnienie, które jest w ludziach, na to, że Bóg uczynił człowieka takim, by to pragnienie było skierowane na Niego. W tym celu to pragnienie zostało umieszczone w człowieku. Przychodzi jednak diabeł, przekręca to i powoduje, że ludzie pragną jego, razem z rzeczami tego świata.
Biblia mówi:„.Jeśli miłujecie świat lub rzeczy tego świata, wtedy miłości Ojca nie ma w was.” Widzicie zatem, wypaczenie szatana. On nie może niczego stworzyć, lecz może wypaczyć to, co Bóg już stworzył. Diabeł nie jest stwórcą, on tylko wypacza pierwotne stworzenie.
Czym jest grzech? Wypaczoną sprawiedliwością. Ilu z was to rozumie? W porządku. Zastanawiałem się tylko nad tym.
7
Jestem Południowcem i zwykle trochę więcej reagujemy niż w ten sposób. Ludzie z północy są konserwatywni. Ja jednak byłem tak długo na południu, że albo wy będziecie musieli zachowywać się w mój południowy sposób, albo ja na wasz jankeski sposób. Chcę jednak, abyście wiedzieli, że to my zwyciężyliśmy wojnę! Nie ma co do tego wątpliwości. Pozostał jeden żywy Południowiec, lecz żaden Jankes, a więc myśmy wygrali wojnę.
Myślę, że to było najbardziej uderzające, kiedy ten młody Jankes umierał, a Południowiec posłał mu telegram, gdzie było powiedziane: „Niech cię Bóg błogosławi Jankesie. Mam nadzieję, że wkrótce znowu cię zobaczę.” Dlaczego oni nie mogli pomyśleć o tym od początku i po prostu zostawić to w spokoju? Chciałbym jednak powiedzieć, że istnieje jedyny ... Wymagało to pewnego okresu życia, aby zwyciężyć tę wojnę, w końcu jednak to osiągnęliśmy. Nadchodzi jednak wielka chwila.
8
Otóż, mówiąc o nieprzyjacielu, oraz w jaki sposób on przekręca sprawiedliwość w niesprawiedliwość ... Otóż, jesteśmy w mieszanym tłumie, zarówno mężczyzn jak i kobiet. Większość jest dorosłych, jestem więc pewien, że to zrozumiecie. Słuchacie waszego lekarza, a ja jestem waszym bratem.
Jest to legalne, zgodne z prawem i podoba się to Bogu, by mężczyzna wziął sobie żonę i żył z tą żoną. Z inną kobietą mógłby żyć tak samo, lecz to byłoby śmiercią dla niego, gdyby się jej dotknął. To jest ta różnica - byłaby to wypaczona sprawiedliwość.
9
Na tym polega cały grzech. Jest to wypaczona sprawiedliwość. Bóg uczynił cię takim, abyś pragnął Jego. Bóg uczynił kościół, by był jedno pod Jego zwierzchnictwem, jednak diabeł sprawia, że oni są jedno pod jego zwierzchnictwem.
Otóż, jeśli zwrócicie na to uwagę, to w mahometańskiej religii niektóre rzeczy ... gdybyśmy mogli tylko poświęcić temu czas, na te rzeczy, które są ... jak one są wypaczone. W mahometańskiej religii (miałem przywilej odwiedzić kraj, który znajdował się blisko grobu Mahometa), przy jego grobie jest biały koń, który stoi tam od 2000 lat. Co każde 4 godziny (tak myślę) oni zmieniają straż. Biały koń jest osiodłany i oczekuje na zmartwychwstanie Mahometa. Oni mówią, że on powstanie z martwych, wsiądzie na konia i podbije świat.
10
W takim razie, jak widzicie, oni wyczekują przyjścia zwycięzcy, który pojedzie na białym koniu. Jest to przekręcone Pismo, ponieważ Jezus przychodzi, jadąc na białym koniu. Jego szata jest zmoczona we krwi. Jego imię to Słowo Boże. Możecie jednak widzieć diabła, który wziął tę koncepcję, wypaczył ją i zastosował do Mahometa. Naprawdę jednak to Jezus przyjedzie na białym koniu. Biblia mówi, że On tak przyjedzie.
Moglibyście się posłużyć każdym fałszywym kultem, którym chcecie, a zobaczycie dużo wielkich symboli prawdziwego chrześcijaństwa.
11
Otóż, odnośnie wieży Babilońskiej, zauważycie, że ta wieża, była początkiem Babilonu, o czym będę mówić później w tym tygodniu, jeśli Pan zechce. Samo miasto Babilon było wykonane na wzór nieba. Była tam rzeka Eufrat, która płynęła zaraz obok tronu. Był tam tętniący życiem ogród i było to wykonane na wzór nieba, podobnie jak rzeka życia przepływa obok tronu Bożego. Widzicie, więc, że osiągnięcia które miał człowiek, były czynione w oparciu o wzór - wypaczone.
12
W tym wspaniałym mieście oni mieli człowieka imieniem Nimrod. Nimrod przyprowadził wszystkie pozostałe miasta i naród pod jedno wielkie panowanie, pokazując, że jest to ludzka koncepcja, po prostu wzór. Jednak Boży kościół jest zjednoczony pod Bożym kierownictwem. Człowiek nie ma z tym nic wspólnego. On jest zjednoczony w Bogu.
Ten Babilon, który był na początku, w stworzeniu, w I Księdze Mojżeszowej ... Odnajdujemy go dokładnie w Księdze Objawienia i to mówi nam o tym kościelnym świecie w ostatecznych dniach, w których znajdujemy się teraz. Ostatecznie zostanie on zjednoczony pod kierownictwem antychrysta - uczynionej przez człowieka religii.
Jestem jednak wdzięczny, móc powiedzieć, że Boży kościół będzie zjednoczony również pod jedną zwierzchnością - Bogiem. Jednak wszystkie religie ludzkiego pochodzenia wejdą do tej religii antychrysta.
13
Pojawią się dwie jego formy. Jedna wyjdzie z Rzymu i ona będzie bestią. Będzie również wizerunek dla tej bestii, którą będzie kościelna głowa protestanckiego kościoła. Oni będą zgromadzeni jako wizerunek dla tej bestii pod rządami denominacyjnego świata. Wszystko to znajdzie się pod jednym wielkim zwierzchnictwem. Antychryst będzie tym, który zostanie posadzony na tronie. Anty - przeciwko. Prawie dokładnie w ten sposób, a jednak jego nauczanie nie pochodzi z Pisma. Dostatecznie dużo z Pisma, by sprawić, że wygląda to właściwie, a jednak będzie to złe.
14
Wiem, że mówicie: „Bracie Branham, odnosisz to teraz do Rzymu.”
To się zgadza, ale nie tylko do Rzymu, lecz również do protestantyzmu. Dokładnie tak! Biblia tak mówi. Tutaj to macie - diabeł jednoczy ludzi pod jedną zwierzchnością, jedną kościelną głową, którą jest człowiek na ziemi.
Biblia mówi, że on zasiądzie w świątyni Bożej, zachowując się jak Bóg. Mówi, że będzie nosił potrójną koronę i wszystkie pozostałe rzeczy, które będzie czynił. Namiestnik nieba, ziemi i czyśćca. Pod tymi rządami on będzie miał wizerunek, gdzie wszyscy pozostali zjednoczą się razem. Jednak kościół żywego Boga będzie zjednoczony dzięki mocy Bożej i kierownictwu Ducha Świętego.
Boży kościół zostanie zjednoczony. Och, czy nie jesteście szczęśliwi, kiedy wszystko jest zasłonięte, ludzie nie troszczą się ... Oni nie wyglądają na ... Ich serca oddalają się coraz dalej i dalej od Boga. Świat staje się chłodniejszy i chłodniejszy oraz obojętny z powodu formowania się tych wielkich kościelnych głów.
15
Rosja stara się zjednoczyć świat przez komunizm. Rosja - ten diabeł, który kontroluje Rosję, próbuje przez komunizm zjednoczyć cały świat. Oni nigdy nie będą zdolni to uczynić.
Następnie Narody Zjednoczone próbują połączyć ludzi dzięki zjednoczeniu policji - dalszemu uczynionemu przez człowieka systemowi. Nigdy nie będzie to działać. Nie może. Jednak oni wszyscy próbują to czynić.
Pozwólcie mi to powiedzieć z wszelkim szacunkiem, a jednak zgodnie ze Słowem Bożym, że każdy naród dzisiaj jest pod władzą diabła. Biblia tak mówi. Szatan pokazał naszemu Panu królestwa tego świata i powiedział: „One należą do mnie i mogę z nimi robić cokolwiek chcę. Jeśli mi się pokłonisz, dam ci je wszystkie.”
Jezus wiedział, że one przypadną mu w udziale w Tysiącletnim królestwie, a więc powiedział: „Odejdź ode mnie, szatanie.”
16
Gdyby Chrystus sprawował władzę na świecie, odłożylibyśmy broń i już nigdy nie wypaliłaby dalsza kula. Nie używano by więcej sputników i bomb wodorowych, aby wysadzić ludzi w powietrze. Kiedy Chrystus przejmie panowanie na świecie jako Król królów i Pan panów, ludzie będą zjednoczeni z Nim pod jednym wielkim panowaniem. To będzie czas!
17
Wszystkie narody chcą, aby ludzie byli jedno. Niemcy myśleli, że wszyscy powinni być Niemcami. Rosjanie myślą, że wszyscy powinni być Rosjanami. Zachodni świat myśli, że wszyscy powinni być tacy, jak ludzie tutaj. Oni chcą, aby oni mówili jednym językiem, tak jak to czynili w Babilonie. Bóg powiedział: „Oni mają jeden język.” On chce, aby oni wszyscy mówili jednym językiem.
Oni chcą, by wszyscy byli zjednoczonym ludem, lecz to się nigdy nie stanie pod rządami człowieka. Powiem jednak, że nadchodzi czas, kiedy wszystkie narody będą zjednoczone razem, pod rządami jednego Króla, Jezusa Chrystusa, Syna Bożego. Oni będą mówić jednym językiem. Będą mieli jedno serce i jeden cel.
18
Daniel widział koniec, kiedy zobaczył Kamień wycięty z góry, bez udziału rąk, który stoczył się na królestwa tego świata i zmiażdżył je.
One stały się jak śmieci na podłodze i jak plewy, które rozwiał wiatr. Ten Kamień jednak przykrył całą ziemię. Tym Kamieniem jest Chrystus.
Kiedyś będzie jeden naród, jeden lud, jedna flaga - ten stary szorstki krzyż. Chwała żywemu Bogu!
Nadzieja moja mocno tkwi,
w Jezusa dziele, w Jego krwi.
Gdy nie chcesz w niepewności żyć,
Jezusa się imienia chwyć.
Sam Chrystus gruntem skałą mą,
a inne sypkim piaskiem są …
Wszystkie inne grunty jak kościoły, denominacje, narody, Zjednoczone Narody i cokolwiek to jest - to wszystko jest sypkim piaskiem. To musi dojść do końca.
19
Miałem przywilej stać w Rzymie, gdzie wielki cezar próbował zjednoczyć cały świat pod władzę rzymskiego imperium, a dzisiaj musiałbyś kopać 20 stóp (6 m) w ziemi, aby odnaleźć ruiny tego miasta.
Stałem w Egipcie, gdzie wielcy faraonowie próbowali zjednoczyć świat przez moc Egiptu, musielibyście kopać 20 (6 m) albo 30 stóp (9 m), by odnaleźć ruiny tego miasta. Biblia mówi: „Dlatego, że nie mamy tu miasta stałego, lecz tego, które ma nadejść, szukamy.”
20
Niedawno udałem się na miejsce, gdzie chodziłem jako mały chłopiec. Widziałem wielkie drzewo, gdzie zwykle przychodziłem i siadałem pod tym drzewem. Mówiłem wtedy: „Kiedy będę starym człowiekiem, powrócę tu i usiądę pod tym drzewem. Popatrzę na jego gałęzie i będę podziwiał ich piękno, tak jak czynię to dzisiaj, jako dwunastoletni chłopiec.” Nie pozostało z tego drzewa nic tylko pień. Dlaczego? Nic nie ma tutaj trwałego. To musi ustać. Każda doczesna rzecz mówi o nadejściu tego Nieśmiertelnego, dlatego że wszystko, co widzimy, jest wypaczonym aktem czegoś, co jest rzeczywiste.
21
Udzielam ślubu pewnej parze i widziałem śliczną, młodą dziewczynę w kwiecie wieku i młodego mężczyznę ze swoimi wyprostowanymi ramionami, oni stali, będąc jedno, a ich serca biły razem. Pomyślałem: „Czy to nie jest zbyt piękny widok?” Minęło jednak kilka lat, a ich włosy posiwiały, ramiona się pochyliły i oni zmierzają z powrotem do prochu. Co to jest? Kiedy oni stoją w ten sposób, wskazuje to na to, że istnieje kraj poza rzeką, gdzie każdy symptom śmierci zostaje usunięty. Nieśmiertelność stanie tam na Jego podobieństwo, aby zaćmić słońce i gwiazdy.
Ta wspaniała Gwiazda Poranna nie zgubiła swojego piękna od chwili, kiedy Pan zdmuchnął ją ze Swoich rąk i zawiesił na Swojej orbicie. Spójrzcie jednak, co się dzieje z nami przez kilka lat? Co jednak On powiedział w Piśmie? On powiedział: „Ci, którzy skierują wielu do sprawiedliwości zaćmią gwiazdy.” Wyczekujemy więc miasta, którego budowniczym i twórcą jest Bóg.
22
Teraz, kiedy widzicie tę wielką rzecz, którą próbuję przed wami nakreślić jako kontekst, chcę, żebyście zobaczyli tutaj działanie nieprzyjaciela. Nieprzyjaciel działa przy pomocy wypaczonego ducha, próbując czynić to, co czyni Duch Chrystusa. Nieprzyjaciel próbuje, przy pomocy za i przeciw, zjednoczył cały świat pod jedną, wielką zwierzchnością. Świat tak postępuje, Rosja, Narody Zjednoczone. Pozwólcie mi posunąć się teraz trochę dalej - kościół próbuje to uczynić przy pomocy układów ludzkiego pochodzenia.
Nigdy nie będzie to działać. Nie jest to Boży program. Mogę to udowodnić przy pomocy Jego Słowa. Wiecie jednak, Bóg uczynił was taką osobą, abyście pragnęli być takimi, by On mógł was napełnić Swoją dobrocią. Otóż, człowiek musi być pełen czegoś. To się zgadza.
23
To jest czas wyboru. Nie możesz dłużej pozostać bezstronny. Możesz opuścić to miejsce, zanim zakończę swoje poselstwo, nie możesz jednak przejść przez te drzwi jako ta sama osoba, która tutaj weszła. To się zgadza. Przekroczysz próg tego wieczoru albo jako lepsza osoba, albo będziesz gorszy niż kiedy tutaj wszedłeś. Nie możesz tego zmienić. Decyzja jest zależna od ciebie. To jest czas wyboru. Nie możesz być bezstronny.
To jest czas wyboru. Musisz wybrać w tym dniu, komu będziesz służyć. Diabeł przedstawił wiele rzeczy fascynująco, żebyś mógł je wybrać, jeśli będziesz chciał. Nie możesz pozostać takim, jakim jesteś, ponieważ musisz być ... jeśli jesteś pusty ...
24
Chciałbym, by to pozostało pomiędzy nami. Dobry Pan nieba wie, że nie mówię tego, by się odróżniać, lecz mówię to, by pokazać prawdę. Nasi wielcy ewangeliści, którzy przemierzają dzisiaj świat ... Niedawno miałem przywilej siedzieć na śniadaniu razem ze sławnym Billy Grahamem, o którym wierzę, że jest Bożym sługą, który przemierza ten kraj, nawołując go do Chrystusa. On woła świat do Chrystusa i do pokuty.
Słyszałem go jak powiedział przed grupą kaznodziejów, podnosząc Biblię w ten sposób, powiedział: „To jest wzór.” Powiedział dalej: „Paweł udał się do miasta i pozyskał nawróconego. Powrócił po roku i miał trzydziestu nawróconych. Ja udaję się do miasta i mam dwadzieścia tysięcy nawróconych. Powracam po roku i nie mam dwudziestu.”
25
Och, jakże chciałem coś powiedzieć! To jednak było jego zgromadzenie. Billy Graham w swoim poselstwie mówi ludziom, by pokutowali i odwrócili się od grzechu, i to jest zasadnicze poselstwo. Bóg wybrał Billy Grahama, aby to czynił. Nikt nie może tego uczynić tak, jak on to uczynił, ponieważ on naśladuje Pana. On jest w duchu Jana, który pojawił się przed pierwszym przyjściem Chrystusa i głosił pokutę. Nie dokonał żadnych cudów, lecz głosił, wstrząsnął okolicą i przygotował ich na następne poselstwo, które nadchodziło.
26
Jednak dzisiaj, Billy Graham, nasz umiłowany brat, ma ludzi, którzy wypróżnili się ze swoich grzechów, lecz on nie ma poselstwa, by ich ponownie napełnić. Na tym to polega. Jesteście wypróżnieni. Pozwólcie mi jednak, jako waszemu bratu, pokornie to powiedzieć. Biblia mówi: „Gdy nieczysty duch wyjdzie z człowieka, wędruje po miejscach bezwodnych.” (Innymi słowy wędruje wszędzie wokoło, próbując znaleźć miejsce odpocznienia). Duch nie jest tak zły, dopóki nie znajdzie kogoś, przez kogo może mówić lub żyć.
27
Właśnie ostatnio mogłem odczuć ducha w zgromadzeniu. Wy wszyscy, którzy posyłacie swoje listy, przepraszając za pierwszy, czy też drugi wieczór, którzy wierzyliście, że to było pewnego rodzaju umysłowe pozorowanie, a teraz zostaliście przekonani, z pewnością, ja wam przebaczam. Bóg również i niech Pan was błogosławi. Oczywiście.
Otóż, kiedy przebiega zgromadzenie i jest tam zły duch, ten duch jest niemalże nieszkodliwy, dopóki kogoś nie uchwyci, by móc przez niego działać. Następnie, kiedy może przez tę osobę działać, z pewnością dokona jakiejś szkody, dlatego że jest to zły duch. Jednak Duch Święty jest tutaj, próbując znaleźć kogoś, przez kogo mógłby działać, a kiedy kogoś znajdzie, może czynić dobrze.
Czy widzicie te dwa duchy? Ich motywy? Ich cele? Obserwujcie jak to przebiega. Obserwujcie ich dzieła. Obserwujcie ich owoce. Wtedy poznasz jaki rodzaj ducha spoczywa na tobie.
28
Jesteście kierowani przez ducha. Jeśli nie macie żadnego ducha, jesteście martwi. Duch, którego posiadasz kieruje twoim życiem. Jeśli twoje życie rodzi owoce chrześcijanina, wtedy jest to chrześcijański Duch.
Otóż, musisz być napełniony. Obserwuj tego złego ducha. Kiedy on wychodzi, przechadza się po suchych miejscach, szukając miejsca odpoczynku. Biblia mówi, że on nie mógł go znaleźć, a więc powiedział: „Powrócę tam, skąd wyszedłem.” On powraca do tej osoby, w której kiedyś przebywał i znajduje dom, który jest wymieciony, oczyszczony, poświęcony - wszelkie potępienie odeszło. Och, po prostu naprawdę szczęśliwy wierzący! Jednak to miejsce jest puste i on mówi: „Chodźcie tutaj, siedem innych duchów gorszych niż on.” Proszę, sprawdźcie to miejsce! Biblia mówi, że taka jest prawda. Jezus powiedział, że to jest prawda. I on powraca do tego domu.
Człowiek, który wyznał, że Chrystus jest jego Zbawicielem, pozbył się swego zepsucia, rzucił picie, rzucił palenie, kłamstwo i kradzież. Stał się poświęconym - wyczyszczonym. Cały jego dom jest wymieciony. On się czuje wolny. Tak więc ten duch powraca i znajduje ten dom. Potem on idzie i zabiera siedem innych duchów, gorszych niż on, i wchodzi do tej osoby. Biblia mówi, że ostateczny stan tego człowieka jest siedem razy gorszy niż na początku.
29
Otóż, co się stało? Przybywa jakiś ewangelista. On głosi pokutę i zostajesz oczyszczony ze swoich grzechów. Potem, kiedy zostałeś oczyszczony, diabeł odchodzi od ciebie. Oddajesz z powrotem rzeczy, które ukradłeś. Idziesz i wyznajesz swoje błędy swojej żonie lub swemu mężowi. Naprawdę jesteś oczyszczony. Potem, kiedy jesteś oczyszczony, stajesz się naprawdę dobrym celem dla diabła.
Otóż, po tym, kiedy ludzie uwierzyli i zostali ochrzczeni - oni zostają napełnieni Duchem Świętym. Taki jest Boży program. Otóż, jeśli jesteś napełniony tym światem ... Kiedy zostałeś zbawiony, możesz być napełniony dobrymi myślami i tak dalej, lecz dopóki nie będziesz napełniony Bogiem ... Bóg posłał na ziemię Ducha Świętego, aby kierował kościołem. Możesz być napełniony myślami. Możesz być wypełniony teologią. Możesz być pełen wykształcenia -„.Znam już to wszystko.” Możesz być wypełniony religią, a ciągle być celem dla diabła. To się zgadza.
30
Otóż, kiedy Bóg cię stworzył ... więc możesz być pusty, dlatego że kiedy się narodziłeś, zostałeś wyposażony w miejsce, które musi zostać wypełnione. Z natury jesteś dzieckiem diabła. Kiedy przejeżdża ewangelista, pokutujesz i zostajesz oczyszczony. Widzisz w jaki sposób przychodzi diabeł. On prowadzi cię z powrotem, usadza w jakiejś małej denominacji i wtedy mówisz: „Nasz kościół jest największy.” Jesteś w błędzie od chwili, kiedy z tym rozpocząłeś. Potem stajesz się popędliwy, wysokomyślny: „Przecież to mnie nie potępia, że pozostaję w domu i oglądam telewizję. To mnie nie potępia, że zapalam towarzysko papierosa albo piję raz na jakiś czas.” Twoje owoce mówią, kim jesteś!
31
Potem usłyszysz jakiegoś duchownego, który powstanie ... Możesz czytać Biblię i widzieć, gdzie Jezus dokonuje cuda. Udasz się z tym do pastora. On powie: „Och, spójrz. My w to nie wierzymy.” Kim są ci my? Kim są ci: „My nie wierzymy w to?” On i kto? To nie jest on i Bóg, dlatego że Bóg to napisał. To jest on i ktoś jeszcze.
Jeśli uciekniesz od tego, wtedy okaże się, że jest to ten sam motyw, który był w czasie wieży Babel - zbudować ziemską, ludzkiego pochodzenia zwierzchność. Bóg jednak tego nie chce. On nie chce, abyście się wszyscy zjednoczyli pod zwierzchnością metodystów, baptystów lub jakąkolwiek kościelną głowę. On nie chce, abyście się wszyscy zjednoczyli pod władzę Rzymu. On nie chce, abyście się wszyscy zjednoczyli pod jakąś kościelną zwierzchnością. On chce was zjednoczyć w Swoim duchowym królestwie - Duchu Świętym. A kiedy Duch Święty przychodzi, świat staje się martwy, a wy jesteście napełnieni chrztem Ducha Świętego.
Diabeł jest osobą, która musi pozostać z dala od ciebie. Jesteś pod Bożą zwierzchnością. Jesteś nowym stworzeniem. Duch Święty wszedł do tego pustego miejsca i wypełnił je.
32
Jakiś pastor, jakiś kult, jakaś płytka literatura, którą możesz przeczytać, powie ci: „Dni cudów przeminęły.” To jest dobre miejsce dla diabła, aby wsunąć tam jednego z tych duchów i uczynić cię gorszą osobą niż wtedy, gdy byłeś grzesznikiem, dlatego że religijny grzesznik jest najgorszy ze wszystkich. Ten jest najgorszy. Jezus tak powiedział. Ten duch jest najgorszy.
Wtedy możesz udać się na zgromadzenie, gdzie jest obecna wielka moc Pana. Pierwszą rzeczą, którą powiesz, gdy to zobaczysz będzie: „Otóż, zastanawiam się, że jeśli będę się z tym zadawał, wtedy oni zwrócą mi moje kościelne papiery.” Czy widzisz, gdzie się znajdujesz? Otóż, może to nie ...
33
Istnieją świetne denominacje, świetni pastorzy - metodyści, baptyści, wszelkiego rodzaju ludzie, którzy wierzą w nadprzyrodzone poruszenie się Boga, którzy wierzą, że człowiek musi być znowuzrodzony i napełniony Duchem Świętym. Dziękuję Bogu za każdego z nich. Wielu z nich w to wierzy. Bóg ma Swoje dzieci wystawione na każdym miejscu.
To jednak, co próbuję powiedzieć, to to, że w większości wszystkie te kościoły ... Chciałbym zapytać o coś was metodystów, którzy nie wierzycie w Boskie uzdrowienie. Co powiecie na temat Johna Wesleya, waszego założyciela, który jechał na koniu, by modlić się za chorą kobietą, a koń potknął się na wykopanej dziurze, upadł i złamał swoją nogę? John zsiadł ze swego konia, wziął butelkę oleju i powiedział: „Panie, Ty stworzyłeś tego konia, tak samo jak stworzyłeś mnie.” Pomazał tego konia olejem, wsiadł na niego i odjechał. Co w związku z tym? Gdybyś głosił to dzisiaj w nowoczesnym metodystycznym zborze, oni wyrzuciliby cię za drzwi. Z pewnością.
34
Czy widzicie jednak, co to jest? Ta stara matka, prostytutka Biblii (Objawienie 17), miała córki - i z pewnością nie będę musiał wchodzić w szczegóły odnośnie tego. Protestantyzm, to produkt katolicyzmu. Z pewnością tak jest. Oni przynieśli wiele z tych rzeczy i ciągle na tym wiszą, ciągle to czynią. Jest to daleko od nauczania Pisma, z dala od apostolskiego nauczania.
Oni sami ustanowili apostolskie wyznanie. Chciałbym, by ktoś powiedział mi, gdzie kiedykolwiek apostołowie wspomnieli o takim wyznaniu! Nigdy! Nigdy! Wy jednak na tym polegacie. Nazywacie waszych kapłanów „ojcze,” a Jezus powiedział: „Żadnego człowieka nie nazywajcie ojcem.”
35
Wy ludzie, którzy wyciągacie swoje książeczki modlitewne - zarówno protestanci jak i katolicy - i zmawiacie swoje modlitwy na nowo, na nowo i na nowo. Protestanci, tak samo i katolicy. Jezus powiedział: „Nie bądźcie wielomówni jak poganie, którzy myślą, że z powodu swojej wielomówności zostaną wysłuchani.” Widzicie?
Nie może kocioł przyganiać garnkowi. To się zgadza. Wszystko to jest potępione - każda ludzkiego pochodzenia teoria. To jest powodem, dlaczego przebudzenie przychodzi do miasta, a siedzenia są puste. Bóg je jednak, tak czy owak, pośle. Gazety to wyszydzą. Jednak w dniu sądu, będą musieć za to odpowiedzieć i okażą się winni, tak samo jak ci wcześniej.
36
Czy Jezus nie mówił o królowej Saby, królowej z Południa, która przeszła całą drogę z najdalszych części świata, siedząc na grzbiecie wielbłąda (trzy miesiące), aby zobaczyć Boży dar, którym był Salomon? On powiedział: „Zaprawdę mówię wam, większy niż Salomon jest tutaj.” A ja mówię tego wieczoru, że większy niż Salomon jest tutaj. Jest to osoba Chrystusa w Duchu Świętym, która dokonuje i działa, wyrażając ludzkie życie, tak jak On uczynił to tutaj.
37
Bóg uczynił cię takim miejscem, które może być wypróżnione. Otóż, nie chodzi o to, by polerować to stare życie. Nie możesz sprawić, że to stare życie zostanie odnowione. Ono musi umrzeć i musi się w nim narodzić nowe życie. Ono nie potrzebuje jakiegoś manicure, czy cokolwiek to jest, co czynisz ze swymi ustami. To, co czynią kobiety, wiecie, by wyglądały lepiej. Ono nie potrzebuje podkręcania włosów. Ono nie potrzebuje faszerowania szminką. Kościół potrzebuje narodzenia i napełnienia Duchem Świętym. Ona jest ciągle tą starą dziewczyną, nawet jeśli ma podkręcone włosy i pomalowane usta. Ona ciągle jest tą, która wątpi. Ma ciągle swoje wątpliwości. Posiada swoje obawy. Ona ma pełno skrupułów i nie chce słuchać prawdy, ponieważ ta rzecz, która jest w niej, nie pozwala jej tego czynić. To się zgadza! Z pewnością!
Podejdziesz do jakiejś kobiety złej sławy, na ulicy, i powiesz jej:„.Hej, kobieto, jesteś nie w porządku.”
Ona powie: „Pilnuj swoich spraw!”
Lecz jakaś nakrochmalona członkini kościoła jest siedem razy gorsza niż ta kobieta!
Powiesz do niej: „Ma miejsce wielki przebudzenie. Powinnaś przyjść. Pan Jezus zamanifestował się, uzdrawia chorych. Ludzie otrzymują Ducha Świętego.”
„Idź sobie dalej! Co się w ogóle z tobą dzieje? Ja należę do kościoła. Jestem tak dobra jak ty.”
Dlaczego? Ona nie widzi żadnej różnicy.
38
Jeśli jednak zwrócisz się do przyzwoitej kobiety i powiesz jej, że niedobrze jest w ten sposób czynić. Ona powie: „Amen! Wiem, że to jest złe.” Możesz jej powiedzieć - mężczyźnie lub kobiecie, którzy są znowuzrodzeni z Ducha Bożego, że chrzest Ducha Świętego jest dla nich tutaj, aby napełnić ich serca, oni zawołają na to: „Amen,” dlatego że oni karmią się i żyją dzięki Słowu Bożemu. Oni to z pewnością uczynią.
Widzicie jednak, że tak, jak jest w świecie, tak samo jest w zborze. Oni próbują coś zbudować. Bóg nie potrzebuje twojej pomocy, by budować Swoje królestwo. Bóg chce tylko, abyś głosił Słowo. On będzie budować. On jest Architektem. On miał tutaj naszkicowane plany.
39
W porządku. Co w takim razie uczynimy? Uczynię ciebie miejscem dla siebie, aby wypróżniać cię od rzeczy tego świata. Otóż, natura umieściła tam ducha, który sprawia, że miłujesz rzeczy tego świata i wiesz, że jesteś nie w porządku, kiedy to czynisz. Czy jesteś członkiem kościoła ... Możesz być tak religijny jak tylko to możliwe, a przy tym być zupełnie pełnym diabła. To się zgadza.
Jeśli wątpisz (Słowu Bożemu), że każde słowo jest prawdą - jest to diabeł, który ci to mówi. Z pewnością to on. Jest to szorstkie, lecz nadszedł czas, najwyższy czas, żeby jakiś mały zniewieściały kaznodzieja zdjął swoje gumowe rękawiczki i głosił tę Ewangelię, w sposób, w jaki została napisana i zaprzestał próbowania tego, co nieistotne, w oparciu o jakieś seminaryjne przeżycie.
40
Zawsze było mi żal kurczaków z wylęgarni. Kurczaki, które narodziły się w ćwierkającej wylęgarni i nie mają mamusi, do której mogłyby pójść. To przywodzi mi na myśl seminaryjnych kaznodziejów, którzy nie wiedzą nic więcej o Słowie Bożym, poza tym, co powiedziało seminarium. Ćwierkanie i brak mamusi, do której mogłyby pójść! Jeśli jednak jesteś naprawdę narodzony pod skrzydłami Jego łaski i mocy, zgodzisz się z każdym Słowem, o którym On powiedział, że jest prawdą. Jeśli Bóg porusza się w nadprzyrodzony sposób, twoje serce będzie za tym pragnęło.
41
Nie usuniesz się wtedy na bok i nie powiesz. „Umysłowa telepatia, diabeł, Belzebub! Nie wierzę temu! Mój kościół tego nie naucza! Powiesz: „Chwała Bogu na wieki!” Dlatego, że jesteś napełniony.
Nie możesz pozostać pusty. Być pustym oznacza bezczynność. W tym leży problem dzisiejszych nawróconych. Skoro tylko się nawracasz, zaczynasz próżnować. Powinieneś być na swoich kolanach, szukając Boga w sprawie chrztu Ducha Świętego, abyś był napełniony. Wtedy musisz chodzić - Jego błogosławiona obecność jest z tobą.
Kiedy nieprzyjaciel przychodzi jak lew do jamy, tej nocy, gdzie był Daniel, wtedy światło Boże zaświeci i on ucieknie od ciebie, nawet jeśli nie strzegł go gospodarz. Z pewnością.
42
Zjednoczeni w dzień Zielonych świąt (albo tuż przed nim) uczniowie byli oczyszczeni. Wszystkie ich grzechy zostały przebaczone. Jezus, ten Pasterz, powiedział, że zgromadzi ich jak kokosz swoje kurczęta - po tym, kiedy diabelski duch został zatrzymany, oni oczekiwali na czas napełnienia. Chociaż z tych dwunastu mężczyzn jeden otrzymał pomazanie diabelskie.
Po tym, kiedy on widział Jezusa, jak dokonywał wszystkich tych wspaniałych dzieł, był on właśnie tym, który poprowadził żołnierzy, aby zawiązali szmatę na Jego głowie, uderzając Go pałką czy patykiem, mówiąc: „Powiedz nam, kto cię uderzył, a uwierzymy w ciebie.” Po tym, kiedy naśladował Jezusa, widząc Jego cuda i słuchając ... ten Żyd podszedł i Jezus powiedział mu, kim jest, skąd przyszedł, po tym, kiedy to wszystko zobaczył, ten sam człowiek zwątpił w to. Po tym, kiedy zobaczył Go przy studni w Samarii, z tą kobietą, której powiedział o jej grzechach i usłyszał faryzeuszy, którzy powiedzieli: „On jest wróżbitą.” Po tym, kiedy widział umiłowanego Jezusa i tę kobietę, która dotknęła się Jego szaty i została uzdrowiona, on ciągle nie wierzył i pozwolił duchowi niewiary przyjść do niego, ponieważ otrzymał instrukcje z zewnątrz. Czy widzicie, co mam na myśli? Och, jak okropną rzeczą jest niewiara. Mimo to, znajduje się ona w ludziach, którzy wyznają chrześcijaństwo. Biblia mówi, że w ostatecznych dniach oni będą popędliwi, wysokomyślni. Czy w związku z tym czuję się dziwnie? Nie panowie, to powoduje, że wiem, że czas końca jest blisko.
43
Biblia mówi, że Duch świadczy wyraźnie. Wiecie, co oznacza słowo wyraźnie?„„.... że w ostatecznych dniach (to są te dni) nastaną niebezpieczne czasy, dlatego że ludzie będą miłować samych siebie. „Jestem Jones, doktor filozofii, i moje seminaryjne przeżycie ... Posiadam wszystkie stopnie. „Jestem doktorem prawa. „Nasz pastor jest tym i tamtym.” To nie ma nic wspólnego z Bogiem.
44
Niedawno przyszedł do mnie pewien mężczyzna i powiedział: „Mógłbym oblepić całą twoją ścianę moimi tytułami.”
Powiedział:„.Za każdym razem, kiedy otrzymałem mój dalszy stopień doktora, myślałem, że chciałbym znaleźć Chrystusa. Kiedy otrzymałem mój stopień w dziedzinie literatury, kiedy otrzymałem mój licencjat, we wszystkim tym poszukiwałem Chrystusa, a mimo to nie znalazłem Go.”
Mówił dalej. „Czy byli to źli nauczyciele?”
Powiedziałem: „Chrystusa nie można poznać przy pomocy tych tytułów teologicznych, lecz On daje się poznać w osobie Ducha Świętego, który zstąpił w dniu Zielonych świąt.” Ten człowiek upadł na mój stolik do kawy w jadalni i tam przyjął Ducha Świętego. Amen! Dzisiaj wieczorem znajduje się na polu misyjnym, głosząc Boskie uzdrowienie. Jest jednym z najwybitniejszych mężów tego dnia.
Popatrzcie, co On powiedział: „Nie wasza to sprawa, znać tę godzinę, lecz idźcie do miasta Jeruzalem, a zostaniecie przyobleczeni mocą z wysokości, zanim możecie zostać świadkami.” Świadek musi coś wiedzieć. Świadek musi posiadać przeżycie. Nie możesz być świadkiem Chrystusa, dopóki Duch Święty cię nie ochrzci.
45
Co uczynił kościół? Ekskomunikował go bardzo szybko. „Błogosławieni jesteście, gdy was wyłączą z synagog i uczynią wam te rzeczy dla Mego imienia.” Dlatego, że Biblia mówi: „Oni będą popędliwi, wysokomyślni.” Kiedy? W ostatecznych dniach. Są większymi miłośnikami telewizji, przyjemności, niż Boga - łamiący przymierze, fałszywi oskarżyciele. „Otóż, powiem ci, nie idź do tego zgromadzenia, ponieważ nic tam nie ma.” Fałszywi oskarżyciele - tak mówi Biblia.„.Mający formę pobożności, lecz zapierający się jej mocy.” Jaka to jest moc?
Uczniowie zapytali - jeszcze tylko chwilkę - uczniowie zadali to pytanie, kiedy zobaczyli, że Judasz Go zdradził i wszystko się przybliżyło. Oni zapytali: „Panie, czy w tym czasie przywrócisz królestwo Izraelowi?”
46
Jezus nie pozwolił Swoim uczniom głosić Ewangelii, dopóki nie otrzymają Ducha Świętego. Chociaż oni mieli przywilej chodzić z Nim przez trzy i pół roku. Chociaż byli świętymi mężami, przyjęci w Jego oczach, On nie pozwolił im głosić, dopóki oni tam nie oczekiwali i wszystkie różnice nie zostały z nich usunięte, a potem przyszedł Duch Święty.
Świat potrzebuje dzisiaj tego samego napełnienia. Po wypróżnieniu potrzeba napełnienia. Co powoduje to napełnienie, kiedy ono wchodzi? W miejsce wątpliwości przynosi wiarę. W miejsce obojętności pojawia się miłość. W miejsce nienawiści przyjdzie społeczność. Potem kościół żywego Boga, pewnego dnia, zostanie zjednoczony pod jedną, wielką zwierzchnością, a będzie to zwierzchność Boga. Bóg w zjednoczeniu ciała Chrystusa będzie Zarządcą, Królem i Panem nad całym kościołem, pod Jego kontrolą. Potem zostanie On przyjęty.
47
Wszystkie wieże Babel, które oni mogą dzisiaj zbudować, wszystkie rakiety, które potrafią dzisiaj odkrywać, cały socjalizm i komunizm, który mogą dzisiaj wzbudzić, również wszystkie kościelne systemy zawiodą. Jednak pomimo to, Bóg będzie miał kościół zjednoczony pod Jego rządami, pod Jego panowaniem przez chrzest Duchem Świętym.
Jezus powiedział: „Te znaki będą naśladowały tych, którzy uwierzyli. W moim imieniu będą wypędzać diabły, mówić w obcych językach. Będą brać węże, a jeśliby coś trującego wypili, nie zaszkodzi im. Będą kłaść ręce na chorych i oni wyzdrowieją.” Wielkie znaki i cuda. „Te uczynki, które Ja czynię i wy czynić będziecie. Nawet większe niż te, bo Ja idę do Ojca. Jeszcze krótko, a świat mnie już więcej nie zobaczy, jednak wy mnie widzieć będziecie, dlatego że Ja będę z wami ..” Jak? Przez wypróżnienie i napełnienie.„.... Potem będę w was, aż do skończenia świata” - zakończenia. Z pewnością. „Będę z wami, a nawet w was, aż do skończenia świata.”
48
Jeśli tam się znajduje ten Duch, to On weźmie Boże wieczne Słowo i nazwie wszystko, co jest do Niego w sprzeczności, jak gdyby tego nie było. Bez względu na to, co się dzieje, co mówi świat, co ktoś inny mówi ... Jeśli Bóg dał obietnicę, to ten człowiek, który jest przyobleczony w tego Ducha, będzie trzymał tę obietnicę, dlatego że nic innego nie może czynić.
Kościół jest czysty. Kościół jest oczyszczony przez Ducha Świętego. Z ich sumienia zostało wypalone zwątpienie, a niewiara została usunięta. Kiedy oni usłyszą, że Boże Słowo stwierdza pewną rzecz, oni w to wierzą. Och, oni się tego trzymają. Nie odsuwają się od tego.
49
Moi przyjaciele, dzisiejszy świat chce zobaczyć ludzi, którzy są zjednoczeni z Chrystusem, którzy okazują naprawdę autentycznego Ducha Chrystusa - dzielnych bohaterów. Powiem to na zakończenie. Świat chce widzieć bohaterów. Oni szanują bohaterów i to jest dobre. Stare przysłowie mówi, że tchórze umierają milion razy, lecz bohaterzy nie umierają nigdy.
Przypomina mi się pewna historia. Chciałbym wam to przytoczyć, tylko przez kilka chwil. Jest to historia bohatera, który jest zbyt często zapominany. Wielu z was mężczyzn i kobiet mojego pokolenia pamięta to dobrze z naszych szkolnych książek.
50
Miało to miejsce wiele lat temu w Szwajcarii. Ci mali Szwajcarzy udali się w góry i zbudowali sobie jakieś domy. Mieli oni swoje małe gospodarstwa i tak dalej oraz swoje niewielkie domy. Byli do nich bardzo przywiązani. Nie byli waleczni. Byli to pokojowo usposobieni ludzie.
Jednak pewnego razu, nagle, weszła do Szwajcarii wielka, potężna armia. Byli to dobrze wyszkoleni mężczyźni, którzy byli ustawieni jak tamte krzesła - jak ten ceglany mur. Wielkie tarcze, wielkie włócznie, dobrze wyszkoleni mężowie walki. Oni weszli, maszerując na Szwajcarię, by wziąć to, co Szwajcarzy mieli. Ci Szwajcarzy poszli, aby strzec swoich domów, całując na do widzenia swoje żony, swoje dzieci i swoje niemowlęta. Oni zabrali stare kosy, kamienie i wielkie stare pałki i udali się do doliny, aby napotkać nadchodzącą armię.
51
Kiedy zgromadzili się tam, tylko jako mała garstka mężczyzn, wszędzie wokoło znajdowała się ta wielka maszerująca armia. Co oni mogli uczynić? Stali w beznadziejnym stanie, bezradni, a jeden spoglądał na drugiego. Byli zdani na klęskę. Nie było żadnego wyjścia. Byli skończeni.
Po chwili wystąpił mąż o imieniu Arnold von Winkelried, i powiedział: „Szwajcarzy, poza tą górą jest maleńki biały domek, gdzie oczekuje moja żona i trójka małych dzieci.”
Powiedział: „Ucałowałem ich na do widzenia owego poranku, by nie ujrzeć ich ponownie na tej ziemi.”
Powiedzieli: „Arnoldzie von Winkelried, co zamierzasz uczynić?”
On odpowiedział„.W tym dniu, umrę za Szwajcarię.”
Powiedzieli: „No cóż, Arnoldzie von Winkelried, nie osiągniesz tym nic dobrego. Dlaczego mówisz, że umrzesz za Szwajcarię?”
On powiedział: „Weźcie to, co posiadacie, narzędzia do cięcia, małe stare patyki, kije, pałki i kamienie i naśladujcie mnie. Walczcie najlepiej jak potraficie, przy pomocy tego, co posiadacie.”
Powiedzieli: „Co uczynisz?”
On rzucił swój sierp (tę rzecz, którą zamierzał walczyć), podniósł swoje ręce i wykrzyknął do tej wielkiej armii. Rozejrzał się wokoło i zobaczył, gdzie były najgrubsze włócznie. Każdy z nich był w mundurze, maszerując prosto w kierunku góry, dalej i dalej. Och, to jest sposób, w jaki postępuje diabeł, przypiera ich prosto do muru. On podniósł swoje ręce i wykrzyknął: „Toruję drogę do wolności,” a ta nadchodząca armia zdumiała się. On zaczął biec i znowu wykrzyknął: „Toruję drogę do wolności.”
52
Kiedy dobiegł do tej wielkiej ilości włóczni, które wielu skierowało, aby go trafić, wyciągnął swoje ramiona w ten sposób, wziął ich całe naręcze i wbił do swojej piersi. Taki pokaz prawdziwego bohaterstwa. To rozstroiło całą armię i rozgromiło ich.
Oto Szwajcarzy z pałkami i kijami pobili tę armię bez udziału swojego państwa tak, że od tego czasu, aż do dzisiaj nie mieli wojny. Dlatego, że jeden człowiek odegrał rolę bohatera i uczynił to, co było właściwe. Nie zostało to nigdy przewyższone i bardzo rzadko można porównać coś z takim bohaterstwem. Och, jednak to jest taka mała rzecz.
53
Pewnego dnia, wiele lat temu, dzieci Adama, rasa tego świata została przyparta do muru przez chorobę, dolegliwość i grzech. Zostali posłani prorocy. Oni ich pozabijali, mając wszelkiego rodzaju prawa, i odrzucili ich. Rasa Adama została przyparta do muru.
Pojawił się Jeden, który wystąpił z nieba i powiedział: „Zstąpię na ziemię w tym dniu, aby oddać Moje życie.” On odnalazł najgrubsze strzały. Postrachem rasy Adama była śmierć. On uchwycił śmierć, kiedy udał się na Golgotę, przyciągnął ją do swojej piersi i powiedział do swoich uczniów: „Wypróżnijcie się teraz. Udajcie się tam. Oczekujcie tam, aż poślę wam coś, abyście tym walczyli.”
Przepraszam ... Niech będzie błogosławione imię Pańskie! On posłał Ducha Świętego i powiedział: „Naśladujcie mnie. Przyciśnijcie grzech i chorobę do muru.” Mężczyźni i kobiety, największą rzeczą jaka była kiedykolwiek dana Bożemu kościołowi, nie jest posiadanie w swojej ręce jakiś kościelnych papierów, lecz napełnienie Bożym Świętym Duchem i opuszczenie królestwa diabła, aż do chwili, kiedy nasz główny Kapitan przyjdzie i wszystko przejmie.
54
Niech was Bóg błogosławi. Nie myślcie, że straciłem rozum. To jest prawda. Wiem, o czym mówię - o człowieku honoru. Kobiety, które wierzycie w Boga, które twierdzicie, że posiadacie Ducha Bożego w swoim sercu - jeśli jesteście chore lub w potrzebie, to posiadacie broń, aby zwalczyć tę chorobę. To jest w was - Bóg wam to dał.
Dlaczego mielibyśmy stać z tyłu jak tchórz? Dlaczego mielibyśmy stać z boku? Naśladujmy kapitana. Naśladujmy Tego, który udał się na Golgotę. Kiedy On poszedł na Golgotę, został zraniony za nasze przestępstwa, a Jego ranami zostaliśmy uleczeni.
Weź to, co On ci daje i zwalcz chorobę i grzech. Zwalcz niewiarę. Powiedz diabłu, że jest kłamcą. Chrystus powiedział, że zwyciężył świat. „Większy jest ten, który jest w was niż ten, który jest na świecie.” Większa jest moc Chrystusa w tobie niż choroba, która jest tego wieczoru w twoim ciele. Większa jest moc Chrystusa niż ten mały dręczący grzech, którego nie możesz zwyciężyć. Weźmy Ducha Świętego i przezwyciężmy diabła, wychodząc zwycięsko, jako bohaterowie krzyża. Módlmy się.
55
Jahwe, Jahwe - Rafa, Jahwe - Jireh, przychodzimy w imieniu Jezusa. Przychodzimy, ponieważ On powiedział: „O cokolwiek prosilibyście Ojca w moim imieniu, spełnię to.” Jest tutaj mała grupa ludzi tego wieczoru, która chwiejąc się, próbuje ustać pod tym sztandarem. Diabeł syczy na nich. Oni spoglądają na tę wielką, jak mur ustawioną armię, która ich otacza, która mówi im, że dni cudów przeminęły i nie ma takiej rzeczy.
Och Panie, Boże, niech oni uchwycą się nadziei wiecznego życia, która wypełniła ich serca - Ducha Świętego. Jeśli On nie napełnił ich, niechby uczynił to właśnie teraz. Niech znikną wszelkie wątpliwości i niech to małe grono ludzi zostanie tego wieczoru napełnione Bożą wypełniającą mocą, która zajmie miejsce niewiary i zwątpienia, a niech da im wiarę, miłość, szczęście, radość, a Duch Święty uchwyci obietnicę, którą im daje Bóg. Jak stary Abraham, oni będą nazywać rzeczy, których nie ma, tak, jak gdyby były, ponieważ Bóg tak powiedział. Spełnij to, Panie.
56
Podczas, kiedy nasze głowy są pochylone w całym tym budynku, zastanawiam się, czy jest tutaj tego wieczoru jakaś osoba bez Ducha Świętego, która powie „Och, Panie, bądź mi miłościw. Wstydzę się, że wiszę na tych uczynionych przez człowieka wieżach kościelnych systemów - całym tym zwątpieniu i rzeczach, które one wyprodukowały. Panie, weź mnie tego wieczoru spod tej zwierzchności i postaw mnie pod Swoją zwierzchnością przez chrzest Ducha Świętego. Chcę tego teraz, Panie. Daj mi wiarę, abym wierzył w moje uzdrowienie. Daj mi wiarę, bym wierzył, że moje grzechy i wszystkie te rzeczy przeminęły. Daj mi wiarę tak, by Duch Święty wszedł do mnie i wypełnił moją duszę radością.”
Czy podniesiecie swoje ręce do Niego i powiecie: „Chcę to przyjąć.” Niech panią Bóg błogosławi. Niech cię Bóg błogosławi, ciebie, ciebie, ciebie (w całym budynku). Niech panią Bóg błogosławi, tam z tyłu. Oczekuję, a Bóg obserwuje. Wy tutaj, cały ten rząd tutaj, tak, niech was Bóg błogosławi.
57
„Chcę Ducha Świętego. Jestem zmęczony bieganiem wokoło - połowicznym życiem. Bracie Branham, gniew, awantury, niepokoje, wątpliwości i strach są w moim sercu, lecz chcę tego wszystkiego się pozbyć. Chcę być miejscem, gdzie świeci światło. Chcę mieć życie jakie posiadał Szczepan.” Jaki on był nieustraszony. Oni mówili, że jego twarz miała blask, jak twarz anioła. To nie musi być oślepiające światło. Anioł jest rzetelny i wie o czym mówi.
On stanął przed Radą Sanhedrynu i powiedział: „Wy nakrochmaleni, nieobrzezanych serc i uszu. Sprzeciwiacie się Duchowi Świętemu podobnie jak wasi ojcowie. Tak samo czynicie wy.” On był aniołem. Posiadał poselstwo. Słowo anioł oznacza posłaniec. Panie, uczyń mnie posłańcem Boskiej mocy Chrystusa dzięki Duchowi Świętemu w moim sercu.
Czy podniesiecie swoją rękę, ktoś, kto jeszcze tego nie uczynił? Niech Jego błogosławieństwo spocznie na panu. Niech błogosławieństwo spocznie na tobie, młoda kobieto. Niech cię Bóg błogosławi, młody człowieku. Pan cię widzi.
58
Dobrze. W porządku. Teraz z pochylonymi głowami, módlmy się do Boga, aby was napełnił Duchem Świętym właśnie tam, gdzie jesteście „.Bracie Branham, czy zechcesz zejść i położyć swoje ręce na mnie, abym przyjął Ducha Świętego?” Nie muszę.
Podczas, kiedy Piotr wypowiadał te słowa w domu Korneliusza, Duch Święty przypadł na tych, którzy słuchali tego Słowa. Wiara przychodzi przez słuchanie, nie kładzenie rąk, lecz przez słuchanie. Słuchanie czego? Słowa Bożego.
Próbowałem w mój pokorny sposób pokazać wam wieże, które są budowane, Babilońskie wieże, które muszą upaść. A teraz kieruję was do wieży, a jest do niej tylko jedna droga. Ona jest przez Ducha Świętego.
Nie możesz siedzieć neutralny. Biblia mówi, że w tym dniu. Każdy człowiek, który nie został zapieczętowany przez Ducha Świętego przyjmie piętno bestii. Czym jest piętno bestii? Niewiarą. Czy nie wiecie jak ...
59
Może twój pastor nauczał cię ze Starego Testamentu, że kiedy trąba zabrzmiała, to każdy człowiek, który chciał, mógł odejść wolny. Jeśli tego nie uczynił, został przyprowadzony pod filar i szydłem przekłuto jego ucho, ponieważ odmówił, by odejść jako wolny. Jeśli odrzucisz możliwość odejścia jako wolny, wtedy będziesz służył temu nadzorcy przez resztę swoich dni i jesteś zgubiony.
„Czym jest pieczęć Boża, bracie Branham?” Duchem Świętym. Powiecie: „Czy to jest zgodne z Pismem?” Absolutnie. Jest ich wiele, lecz pozwólcie, że podam wam jedno, abyście go nie zapomnieli. List do Efezjan 4,30 mówi: NNie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, przez którego zostaliście zapieczętowani, aż do dnia waszego odkupienia.„ Jest pieczęć Boża. To jest to, co próbuję wam powiedzieć. Oczekiwaliście przyjścia pieczęci Bożej w ostatecznych dniach. Nie na waszym czole. Mówiąc, o pieczęci na czole, oznacza to poznanie ku zrozumieniu. Jednak Biblia mówi, że pieczęć Boża jest chrztem Ducha Świętego. Każdy, który to posiada w swoim sercu jest wolny. Oni są zapieczętowani przez Boże poznanie, na swoim czole, przez to, że wiedzą, że Jezus umarł i powstał, dlatego że oni mogą Go widzieć.
60
„Jeszcze chwila i niewierzący nie zobaczą mnie więcej, jednak wy mnie ujrzycie” - ci, którzy posiadają tę pieczęć. Dlatego, że Ja będę z wami, nawet w was, aż do skończenia świata. „Uczynki, które Ja czynię i wy czynić będziecie. Nawet większe niż te, bo Ja idę do Ojca.” Niewierzący świat chodzi w gęstych ciemnościach wokół jakiejś wieży Babel. Wokół jakiegoś wzruszenia lub czegoś, albo jeszcze czegoś, wokół jakiegoś przesądu, jakiegoś kultu ... podczas, kiedy prawdziwy wierzący i znaki i cuda ... jest to skryte przed oczami niewierzących. Otwórzcie swoje serca teraz i pozwólcie Mu wejść.
61
Poproszę również kaznodziejów, w tym pomieszczeniu, aby szczególnie modlili się w tym czasie. Jest to wielka chwila. Bez wątpienia, w tej chwili, dla wielu z was zostanie zapieczętowane wasze miejsce przeznaczenia.
Jedna dusza jest warta dziesięć tysięcy światów. Jak doniosła jest ta chwila. Panie Boże, Stwórco nieba i ziemi ... Jahwe, sięgnij teraz w dół przez zasługi Pana Jezusa, tego błogosławionego, i wlej święty olej Swojego Ducha do każdego serca - tym, którzy są godni.
Jest napisane w Biblii: „W czasie, kiedy Piotr mówił te słowa, Duch Święty przypadł na nich.” Nic dziwnego, oni wszyscy byli pragnący. Powiedziałeś: „Błogosławieni jesteście, jeśli pragniecie i łakniecie sprawiedliwości, ponieważ będziecie napełnieni.” Jak możemy mówić ludziom o Chrystusie, jeśli oni Go nie pragną? Jeśli oni tkwią w swoich ludzkich myślach i są zadowoleni. Nie wiedzą, że są nędzni, biedni, ślepi i ubodzy.
62
Niech Bóg będzie łaskaw, tego wieczoru, dla tych, którzy podnieśli swoje ręce. Tym, którzy chcą być napełnieni Duchem Świętym. Niech On zstąpi strumieniami Swoich błogosławieństw, wlewając się do każdego serca i napełniając je ich przelewającą się radością tak, by mogli poznać, że On żyje.
Daj im zrozumienie jak Cię przyjąć. Daj im poznać, że jesteś bardziej spragniony wejść do ich serc niż oni, aby posiadać Ciebie. Niech każde małe, dziwne uczucie, każdy demon, który siada wokoło i syczy, mówiąc: „No cóż, nie przyjmiesz tego. Nie przyjmiesz tego.” Niechby oni nazwali diabła kłamcą. Bóg dał obietnicę i Bóg dotrzyma Swojej obietnicy. Jednak jak możemy to uczynić, kiedy wleczemy się jak żółw w swojej skorupie ...
Modlę się Boże, abyś uwolnił ten tłum ludzi i zesłał na nich z wysokości Ducha Świętego z wielkim, potężnym podmuchem. Niech ich serca będą teraz otwarte. Gdyby oni mogli tylko przyjąć Ducha Świętego, Panie, On ogłosiłby im, że wszystkie błogosławieństwa Boże należą do nich. Spełnij to Ojcze, w imieniu Pana Jezusa. Amen.
63
Czy miłujecie Go? Czy wierzycie, że to jest prawda? Nie należę do kościelnych kaznodziejów. Gdybym mógł jednak tylko wyrazić to, co widzę w moim sercu - ja widzę, że to jest czas końca. Wiem, że to poselstwo jest prawdą. Jeśli umrę w tym czasie, to poselstwo jest prawdą. Wierzę, że wiele razy oczy ludzi są zaślepione. Bóg jednak jest sprawiedliwy w każdym wieku.
On posłał Noego ... ilu zostało zbawionych? Jak wielu zostało zbawionych w dniach Lota? Jezus powiedział: „Tak będzie w czasie przyjścia Syna człowieczego.” Z pewnością - tylko kilku, jednak to poselstwo tak samo posuwało się naprzód.
64
Słuchajcie teraz. Ilu wierzy, że Bóg jest tutaj? Popatrzmy na wasze ręce? Ilu wierzy, że On jest Jahwe Raffa - Pan który cię uzdrawia? Ilu wierzy, że On jest Jahwe Jireh - Pan przygotował ofiarę? Słuchajcie przyjaciele. Wielokrotnie moja usługa w Ameryce nie była zbyt skuteczna, ponieważ wygląda na to, że ludzie są w zamieszaniu. Ktoś naucza jednej rzeczy, a inny naucza drugiej. Zamiast usiąść, wziąć Biblię, samemu ją czytać i zostać przekonanym przez Ducha Świętego.
Otóż spójrzcie, nie potrzebujecie ... Byliście nauczani, by kłaść na was ręce. Jest to dobre. Moja usługa polega na tym, by okazać dowód, że Jezus Chrystus powstał z martwych. Niektórzy z was myśleli, że była to telepatia. Napisaliście mi dzisiaj o tym liściki.
65
Wczoraj wieczorem wziąłem ludzi, którzy mieli karty modlitwy i odesłałem ich, a wziąłem tych, którzy nie posiadali kart modlitewnych. Przyjaciele, pozwólcie mi powiedzieć, jako słudze Chrystusa ... Tutaj siedzi Gene a Leo, moi bliscy przyjaciele. Tutaj jest doktor Vayle. Mój syn, Billy. Jest brat Sothman, kanadyjski menadżer. Brat Norman, ten, który urządził to zgromadzenie. Wielu mężczyzn ... odwiedźcie moje miasto ... wstąpcie do burmistrza mojego miasta, pana Hodenpehl. Odwiedźcie sędziego, policję. Pójdźcie do Dr. Sam Adair, najlepszego lekarza na południu (wielka klinika). Zapytajcie ich jako rodzaj ... jakie wizje miały miejsce. Zapytajcie, czy to jest prawda.
66
Zadzwońcie dziś wieczorem do Dr. Sam Adair i zapytajcie go, co czyni, kiedy znajduje się w trudnej sytuacji. Przychodzi do mojego domu, klęka na swoje kolana, i pozostajemy tam przed Bogiem, dopóki Bóg nie pokaże wizji. Zapytajcie go, czy chociaż raz to zawiodło. Zadzwońcie do niego na mój koszt - Dr. Sam Adair, który prowadzi tam wielką klinikę. Zapytajcie, w jaki sposób otrzymał tę klinikę. Było to wtedy, gdy płakał w moim domu i mówił, że miasto potrzebuje kliniki. Powiedziałem mu, gdzie będzie dokładnie zbudowana i że on ją zbuduje.
On powiedział: „Nie możesz kupić tego miejsca. Od 25 lat ta sprawa znajduje się w sądach Bostonu.”
Powiedziałem: „Tak mówi Pan, ona będzie twoja w przeciągu 24 godzin.”
Powiedziałem: „Będziesz miał tam klinikę, która będzie wykonana z czerwonej cegły. Będziesz miał na drzwiach znak ...” i tak dalej w ten sposób.
On powiedział: „Billy, synu, nie wątpiłbym ci w żadnej sprawie.”
Powiedziałem Pan ci to dał, doktorze.„
Zadzwońcie do niego tego wieczoru i zapytajcie, co miało miejsce. Następnego poranku, on zadzwonił do mnie. Powiedział: „Aż mnie zmroziło. Oni właśnie do mnie dzwonili i coś się stało ostatniego wieczoru. Kupiliśmy to miejsce.” Zapytajcie o przypadki, które on tam posyła, chorych na raka, zniszczonych, bez żadnej nadziei. Modlimy się nad ... On biegnie do mnie ze szpitala. Wchodzimy do pokoju i zamykamy drzwi. Pan pokazuje wizję, albo mówi po prostu, co się wydarzy. Zapytajcie go, czy kiedykolwiek to zawiodło. Tutaj jest tego mało. Tutaj jest tego najmniej z tego, co kiedykolwiek widziałem, że się stało w którymś z moich zgromadzeń. To się zgadza. Próbowałem wszystkiego, aby to się przełamało.
67
Podszedłem ... wówczas myśleliście o kartach modlitewnych. Pomieszałem te karty modlitewne. Próbuję wszystkiego. Jestem tutaj jako wasz sługa i wasz brat. Te rzeczy tutaj ... Gdzieś tutaj siedzi Banks Wood, sprzedawca moich książek.
Jest tutaj Leo i Gene. Dwaj chłopcy (jeden jest katolikiem, a drugi, nie sądzę, by należał do czegokolwiek). Kiedy oni przybyli do Hamond w stanie Indiana i ujrzeli kilka lat temu Ducha Świętego jak wywoływać, jeden z nich miał wielką brodę. Utworzyli swoje własne biuro śledcze, aby przyjechać i sprawdzić, czy te rzeczy były prawdziwe. Oni przybyli do mojego domu, podając się za ewangelistów i tak dalej, a Duch Święty zstąpił i odkrył to. Oto teraz siedzą tutaj. Przecież nie możecie temu zaprzeczyć? O co chodzi?
68
Pan Wood, który jest gdzieś tutaj, mówił mi ... Siedzi właśnie tutaj. Znajdowałem się na drodze w Luizjanie. Zobaczyłem go jak się zranił. Zadzwoniłem do niego i powiedziałem mu, aby uważał. Następnego dnia odciął sobie kciuk. On odciąłby sobie ramię, gdyby Duch Święty ... Kilka wieczorów temu, kiedy byliśmy w Chicago, widziałem go wpośród dymu i powiedziałem mu, aby był ostrożny. Mógł się zatruć ołowiem w tamtym miejscu ... wszedł do skupiska dymu i wyglądało, jakby tam właśnie umarł.
Zapytajcie, w jaki sposób te rzeczy zostały przepowiedziane tydzień za tygodniem i miesiąc za miesiącem, zanim się w ogóle spełniły. Później, w tym tygodniu, pokażę wam, co to jest. To jest zależne od waszej własnej wiary i to jest powód, że te rzeczy się nie dzieją. To jest wasze ciągnięcie z Ducha Świętego.
69
Jezus nie widział wizji w sprawie tej kobiety. Była to jej wiara, która Go dotknęła. To jest powód, że On osłabł. To jest wasza wiara, która to czyni, nie moja. Wy jesteście tymi, którzy to czynicie. Jeśli odsuniecie od siebie te straszne uczucia i naprawdę uwierzycie Bogu, to przełamiecie się do jednego wspaniałego przebudzenia alleluja, a wśród chromych, ślepych, utykających będą miały miejsce wszystkie te rzeczy. Tak długo jednak, jak siedzicie zakleszczeni, jak On może to uczynić?
Wierzę, że to jest dobre być konserwatywnym, lecz to nie wszystko. Konserwatywność udziela ci ducha przesądu. Nie mówcie mi, stoję teraz tutaj. Wiem, o czym mówię. Duch Święty jest właśnie teraz tutaj w tym budynku i uzdrowi każdego z was, właśnie tam gdzie siedzicie, jeśli temu uwierzycie. On już to uczynił. Ilu w to wierzy? Czy wierzycie w to? W porządku. Zobaczę, ilu w to wierzy.
70
Skłońcie wasze głowy na chwilę. Połóż swoją rękę na kogoś, kto jest blisko ciebie. Odejdźcie tylko od każdego przesądu. Jesteście pod zwierzchnością Chrystusa. „Gdziekolwiek jest dwóch albo trzech zgromadzonych w moim imieniu, tam jestem pośród nich.”
Może nazywacie mnie obłudnikiem, lecz za chwilę coś się dowiecie. Właśnie teraz widzę ludzi, którzy zostali uzdrowieni. To się zgadza - właśnie teraz. Mogliście nie rozpoznać tego teraz, lecz jeśli, po moim odjeżdzie, pastorzy w tym budynku nie spotkają ludzi, mówiących im, że opuściły ich kłopoty z żołądkiem i podobne rzeczy - wtedy jestem fałszywym świadkiem. To się zgadza, widzę to. Obserwuję to teraz w innym świecie. Wierzcie.
71
Wierzcie. Z pewnością. Jeśli biedny, niewykształcony Hotentot w Afryce, który nie rozróżnia prawej i lewej ręki, może to przyjąć, co z wami, którzy czytacie Biblię i byliście nauczani chrześcijaństwa? Jeśli ten biedny człowiek uwierzył, patrząc na to tylko jeden raz (ponieważ musiałem następnego dnia pojechać gdzieś jeszcze), a tysiące powstało z wózków inwalidzkich - kalekich i ślepych - co z wami? Och Boże, jaki jesteś miłosierny. Jaki jesteś cierpliwy - nie chcesz, aby ktoś zginął.
Zbliżcie się teraz do Boga. Wyznajcie swoje grzechy. Wyznajcie swoją niewiarę. Powiedzcie Bogu, że wstydzicie się samych siebie, swojej niewiary. Wzywam was, abyście to uczynili, a zobaczycie chwałę Bożą.
Czuję się namaszczony właśnie teraz, aby uczynić coś innego niż zawsze czyniłem. Nigdy nie uczyniłem tego w moim życiu, lecz czuję się prowadzony, aby uczynić to właśnie teraz.
72
Wyznaj swój grzech właśnie teraz. Mówicie: „No cóż, jestem chrześcijaninem.” Wyznaj swoją niewiarę. Powiedz Chrystusowi, że już nigdy w Niego ponowienie nie zwątpisz. Właśnie teraz Go przyjmujesz. Właśnie teraz tamto się zakończy. Już nigdy więcej nie będziecie się na to skarżyć. Bez względu na to jak to wygląda, jak jest to wyczuwalne. Uwierzycie temu, ponieważ Bóg tak powiedział. Bóg tak powiedział.
Wyszliście z babilońskiej wieży. Weszliście do doliny, gdzie znajduje się Lilia z Doliny. Doszliście do górskiego zbocza, gdzie łaska Boża spływa swobodnie ze źródła życia.
73
Wyznajcie swoje błędy. Powiedzcie: „Boże ...” Jeśli cokolwiek komuś uczyniłeś, powiedz: „Powrócę i naprawię to.” Uczyńcie to teraz. Otóż, chcę, aby każdy z was teraz, kiedy będę wypowiadał tę modlitwę, modlił się tą modlitwą. Wypowiedzcie to głośno za mną. Ja tylko to wypowiem, lecz wy módlcie się ze swojego serca. Niech każdy pochyli głowę i zamknie oczy. Nie podnoście głowy, dopóki wam nie powiem. Patrzcie tylko, aby wiedzieć, co mogę widzieć.
Powtórzcie to za mną: Wszechmogący Boże, Stworzycielu nieba i ziemi, Autorze wiecznego życia, Dawco wszelkiego dobrego daru, bądź mi łaskaw, o, Boże. Przebacz mi moją niewiarę. Wierzę tej Ewangelii. Wierzę, że teraz działasz przez Swoje Słowo w moim ciele - otwieram te kanały. Wypróżniłem się z mojej niewiary. Przyjmuję Twojego Ducha. Wierzę, że jesteś teraz we mnie. Wierzę, że moja choroba zniknie.
Jak może w moim ciele przebywać śmierć i życie, kiedy Ty tam jesteś? Wierzę Ci i przyjmuję Cię teraz jako mojego Uzdrowiciela.
74
Trzymajcie wasze głowy pochylone. To jest wasza modlitwa. To jest wasza modlitwa. Otóż, będę modlił się za was. Uciszcie się - uciszcie się przed Bogiem. Nie miejcie poza tym nic w swoich myślach. On jest z tobą. Zaraz przy tobie. Mówicie: „Chcę Ducha Świętego, bracie Branham.” W porządku. On jest właśnie tam, aby ci to dać. Mówicie: „Chcę uzdrowienia moich oczu, bracie Branham.” On jest właśnie tam, aby ci je dać. „Chcę, aby moje dziecko było uzdrowione.” On jest właśnie tam, aby tego dokonać. „Chcę, aby mój brat, albo moja siostra ...” On jest właśnie tam, aby to uczynić. Właśnie tam - Jahwe Jireh, przygotowana ofiara.
Otóż, będę się za wami modlił. Biblia mówi, że: „Modlitwa wiary uzdrowi chorego. Bóg go podniesie.” Jeśli znalazłem łaskę w waszych oczach dzięki działaniu Ducha Świętego, będę modlił się z całego mojego serca, właśnie teraz, aby Duch Święty złożył wam świadectwo, że to dzieło zostało zakończone.
75
O Boże, mój Ojcze, przychodzę w imieniu Jezusa, aby modlić się za tymi ludźmi, którzy uczciwie i szczerze wyznali swoje błędy. Och, błogosławiony Boże, niech to będzie wieczór, którego oni nigdy nie zapomną. Niechby Duch Święty wszedł do każdego serca, właśnie teraz, i usunął całą ... wszystko i wszelką chorobę z ich ciał.
Wzywam teraz diabła do walki. Szatanie, jesteś świadomy, że jesteś pobity. Nie masz więcej legalnych praw. Jezus Chrystus, mój Pan, zdarł z ciebie wszelki autorytet jaki miałeś, kiedy On umarł na Golgocie, aby usunąć grzech i chorobę. Jesteś niczym więcej jak oszustem i takim cię ogłaszamy. Wiesz, że kiedy nasz Pan podszedł do drzewa, On przeklął to drzewo. Następnego dnia ono usychało. I nasz Pan powiedział do Swoich uczniów: „Miejcie wiarę w Boga. Dlatego, że gdy powiecie, wy powiecie do tej góry, aby się przesunęła, nie wątpiąc w swoim sercu, lecz wierząc, że to, co powiedzieliście, stanie się, wtedy możecie mieć to, co powiedzieliście.” Szatanie, znasz Pismo na ten temat. Właśnie nauczałem tych ludzi, że Bóg jest w nich. A jeśli Bóg jest w nich i oni przemówią do tej choroby i powiedzą: „Odejdź od mnie,” nie wątpiąc w swoim sercu, właśnie wtedy ta choroba się usunie, dlatego że Chrystus tak powiedział. Ponieważ to nie oni mówią, lecz Ojciec, który przebywa w nich, jest tym, który mówi. Oni są w potrzebie, a więc wychodź z nich w imieniu Jezusa Chrystusa. Mówię to jako Boży sługa, na podstawie poselstwa od anioła, który namaścił to i udowodnił ludziom, że Jezus jest tutaj i to poselstwo jest prawdą. Tak więc wychodź z nich w imieniu Jezusa Chrystusa. Zaklinam cię, abyś opuścił każdą chorą osobę i udał się w zewnętrzne ciemności w imieniu Pana Jezusa Chrystusa.
76
Czy to słyszeliście? Jestem pewien, że to usłyszeliście. Ilu usłyszało ten wielki huk, który właśnie w tym czasie przeszedł przez budynek? To było to! Z pewnością już dłużej nie będziecie wątpić. Był to Bóg, który odpowiedział. Czy tego nie widzicie?
77
Czy wierzycie, że zostaliście uzdrowieni? Czy wierzycie, że Bóg odpowiedział na tę modlitwę? Podnieście swoje ręce do Niego. Podziękujcie Mu za to. To jest załatwione. Zostaliście uzdrowieni. Jezus powiedział: „Jeśli powiecie ... Co to jest? Jeśli jesteście poza Babilonem, jesteście poza niewiarą. Znajdujecie się poza wpływem przesądów. Jesteście poza wszystkimi tymi rzeczami. Jesteście napełnieni własnym Bożym życiem. Wasz głos jest Jego głosem. Jesteście - wypowiedziałem to.
Chwilę temu, w moim pokoju, Bóg powiedział mi, abym to uczynił i tutaj to jest, a On potwierdził to właśnie teraz. Amen! Niech będzie błogosławione imię Pańskie! Och, co za czas! To stało się po raz pierwszy od mojego pobytu w Południowej Afryce. Jak długo będziecie chodzić po omacku, w niewierze?
Uchwyciliście to? Ten wiatr przemknął przez to podium właśnie teraz, kiedy Duch Święty tutaj przeszedł, bo było to mówione Słowo Boże, które tego dokonało. Amen!
78
Ilu z was zostało uzdrowionych? Podnieście swoje ręce. Ilu z was odczuwa zmianę w waszym ciele? Podnieście wasze ręce. Zostaliście uzdrowieni przez chwałę Bożą. Wszyscy, którzy odczuli różnicę - jeśli nie poruszyliście waszym ramieniem, poruszcie nim. Jeśli nie słyszałeś na jedno ucho, włóż swój palec w to drugie i słuchaj - możesz słyszeć. Jeśli nie mogłeś chodzić, powstań na swoje nogi. Jeśli jesteś niewidomy, zdejmij ze swoich oczy przyciemniane okulary - możesz widzieć. Duch Święty przeszedł przez to miejsce, jako potwierdzenie Słowa. Alleluja! Niech będzie błogosławione imię Pańskie.
Jak gdyby wiatr przeszedł ponad tym budynkiem. Ilu go odczuło, gdy on tędy przeszedł? Podnieś swoją rękę. Bądź szczery względem siebie. Ten wiatr, który przeszedł przez ten budynek, to jest Duch Święty. Wypowiedz to, a to się stanie. Było to coś, jak wielki, pełen miłości wiatr, huszsz, właśnie przez to miejsce, i słyszałem go jak przeszedł ponad zgromadzeniem. Usłyszeliście go i odczuliście go również. To jest Jego obecność. Wszyscy, którzy odczuwają teraz różnicę, wszyscy, którzy odczuwają teraz, że zostali uzdrowieni, wszyscy, którzy odczuwają teraz, że Chrystus jest w was ...
79
Co to było? Dokładnie tak, jak Duch Święty zstąpił w dniu Zielonych świąt - zstąpił właśnie teraz. Ten wiatr przemknął nad tym miejscem. Ilu może o tym zaświadczyć? Podnieś swoją rękę. Niech każdy szczerze ze swojego serca ... To jest to. On właśnie w tej chwili przemknął przez ten budynek. To jest ten sam Duch Święty - ten sam Duch Święty przychodzi przez to samo Słowo. Niech będzie błogosławione imię Pańskie! Amen!
Wszyscy, którzy wierzycie, że zostaliście uzdrowieni, powstańcie. Każdy, który wierzy, że odczuł zmianę, że został właśnie teraz uzdrowiony - powstań na swoje nogi. Amen. Amen. To jest to. Amen. Podczas, gdy oczekujemy, w czasie, gdy zaczynacie odczuwać różnicę ... Jeśli miałeś ból głowy, a on przeminął - powstań. Jeśli twój żołądek był chory - powstań, jeśli to przeminęło. Powstań jako świadek. Tutaj jesteście. Kto to czyni? Jest to Duch Święty, który to uczynił. Amen - napełnieni Jego dobrocią. Och. Och, czy nie czujecie się dobrze?
To jest moja opowieść, to jest moja pieśń, (Każdy!)
Uwielbiać mojego Zbawcę, przez cały dzień.
To jest moja opowieść, to jest moja pieśń,
Uwielbiać mojego Zbawcę przez cały dzień.
Śpiewajmy to ponownie. Każdy niech ją śpiewa.
To jest moja opowieść, to jest moja pieśń, (Każdy!)
Uwielbiać mojego Zbawcę przez cały dzień.
To jest moja opowieść, to jest moja pieśń,
Uwielbiać mojego Zbawcę przez cały dzień.
80
Jakie to jest uczucie, kiedy jesteś uzdrowiony? Pomachajcie Mu swoimi rękoma - jakie to uczucie, kiedy zostaniecie uzdrowieni. Spójrzcie tam tylko. Nie mówcie mi, że diabeł nie jest pokonany. Z pewnością jest. Amen. On jest cudowny. Och. Ilu zna tę pieśń:„.Wspaniały, wspaniały jest mi Jezus mój. Bóg rady, Bóg mocy, Książę pokoju ...”
Wspaniały, wspaniały jest mi Jezus mój,
Bóg rady i mocy, Książę Pokoju.
Zbawia mnie, chroni mnie od hańby grzechu,
Wspaniały jest mój Zbawiciel, chwała Mu.
Wspaniały, wspaniały jest mi Jezus mój,
Bóg rady i mocy, Książę Pokoju.
Zbawia mnie, chroni mnie od hańby grzechu,
Wspaniały jest mój Zbawiciel, chwała Mu.
81
Jeśli znajduje się tutaj jakiś wątpiący, który przygląda się bezczynnie, którego odczuwam teraz w moim sercu i jego sprzeciw w moim duchu, powiem to teraz, aby mógł z tego skorzystać. Ktoś myśli, że ten huk, który właśnie przeszedł, był spowodowany przez samolot, albo coś innego. Bóg naprawdę jest moim Sędzią, że Duch przeszedł przez to podwyższenie ... nawet owiał z boku moją marynarkę i zahuczał przez ten budynek, właśnie tam. Odczułem to - zobaczyłem to, kiedy On wychodził. Ilu może teraz zaświadczyć? Biblia mówi, że „W ustach dwóch lub trzech świadków ...” To absolutnie nie ... To jest Duch Święty.
82
Czy pamiętacie jak Jezus modlił się pewnego razu i huk wyszedł z niebios? Ilu to pamięta? Niektórzy powiedzieli ... och, coś ...„.Zagrzmiało,” czy coś podobnego. Ten sceptyczny duch ciągle żyje, lecz Bóg żyje również. On jest właśnie tutaj - ten sam potężny wiejący wiatr, który zstąpił z nieba w dniu Zielonych świąt, jest właśnie tutaj, aby ponownie złożyć o tym świadectwo. Wszechmogący Bóg jest Sędzią wszystkich spraw. Amen. Czy Go miłujecie? Chwała Panu. W porządku. Podajcie sobie wszyscy ręce, w czasie, gdy zaśpiewamy znowu Wspaniały. Metodyści i baptyści pogódźcie się teraz. W porządku.
Wspaniały …
odwróć się i podaj rękę każdemu, kto jest wokół ciebie),
Bóg rady i mocy, Książę Pokoju.
Zbawia mnie, chroni mnie od hańby grzechu,
Wspaniały jest mój Zbawiciel, chwała Mu.
83
Chwała Panu. Czy czujecie się teraz dobrze? Wszystkie wątpliwości odeszły. Pomachajcie Mu swoimi rękami. Wszystko odeszło. Wszystkie wątpliwości odeszły. Och, cudownie, cudownie, dobrze, wszystkie wątpliwości skończyły się. Niech was Bóg błogosławi. Doktorze Vayle.
[Doktor Vayle rozpuszcza zgromadzenie końcową modlitwą - uw. wyd.]
Wróć do czytelni Następne kazanie